Logo bukmacherzy w Polsce
Betfan

Rynek bukmacherski nie znosi próżni. Znowelizowana ustawa hazardowa, która weszła w życie w kwietniu 2017 roku sprawiła, że wiele firm bukmacherskich zrezygnowało z prowadzenia działalności w Polsce. Jednak mimo dość trudnych warunków postawionych przez polskiego ustawodawcę, szczególnie biorąc pod uwagę aspekt wysokich podatków, na polskim rynku bukmacherskim po dość krótkim okresie przestoju zaczął się ruch. Nie ma się co dziwić, bo przecież tylko w 2018 roku polscy gracze obstawili kupony za łączną kwotę przekraczającą 5 miliardów złotych. Betfan sp. z o.o. to bukmacher, który rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2019 roku, więc doświadczenie to nie jest mocna strona bukmachera. Przedstawiciele Betfan sp. z o.o. musieli na innych fundamentach budować zaufanie, które jest tak ważne, gdy prowadzi się działalność bukmacherską, czyli taką która jest bezpośrednio związana z finansami.

Obserwując początki działalności bukmachera nie da się ukryć, że firma dość osobliwie podeszła do kwestii marketingu. Bukmacher Betfan jako jeden z nielicznych nie wspiera bowiem żadnego klubu sportowego lub organizacji. Na pewno brak obecności na stadionach piłkarskich czy halach sportowych znacznie utrudnia zdobycie nowych klientów. Sama obecność w mediach społecznościowych, która - trzeba to oddać jest – ciekawa i spójna, może być dla bukmachera zbyt ryzykowna. Nieco inna obrana strategia może jednak oznaczać, że bukmacher Betfan chciałby sięgnąć po nieco innego klienta. Patrząc na ofertę jaką proponują Betfan Zakłady Bukmacherskie można tak domniemywać.

Betfan – propozycja dla młodszych graczy

Betfan

Bukmacher Betfan w swojej ofercie ma bowiem sporo kursów, które są ukłonem wobec mniej konserwatywnych graczy. Wiadomo, że dla „starych” klientów najważniejsze są wydarzenia związane z piłką nożną, hokejem na lodzie, koszykówką czy tenisem. Oczywiście o tym bukmacher Betfan nie zapomniał i już od startu serwisu oferta kursowa na te wydarzenia jest spora i wytrawni typerzy nie mają prawa do narzekań. Jest jednak coś co wyróżnia ofertę kursową na zakłady bukmacherskie Betfan. Po pierwsze jest to dość spora ilość kursów związana z e-sportem. Zdecydowanie jest to ruch, którym bukmacher chciałby zdobyć nieco młodszych klientów, bo nie da się ukryć tego, że to raczej oni śledzą i pasjonują się rozgrywkami w grach komputerowych.

Betfan stawia na rozrywkę

Bukmacher Betfan ciekawą ofertę ma też dla tych graczy dla których sport nie jest najważniejszy. Betfan zakłady bukmacherskie oferuje na sporo wydarzeń, które umieszcza w sekcji rozrywka. Są tam kursy bardzo lekko związane ze sportem, ale przede wszystkim bardzo dużo ciekawych zakładów związanych z rynkami finansowymi, światem polityki i szeroko pojętą rozrywką. Bukmacher Betfan znajduje wiele powodów do tego, żeby się o coś założyć. Dlatego nie dziwi to, że gracze mogą przewidzieć pogodę na zbliżające się tygodnie.

Żeby zamknąć temat oferty, którą bukmacher Betfan proponuje swoim graczom trzeba dodać, że bukmacher nie oszczędza na tzw. rynkach, czyli dodatkowych zakładach bukmacherskich do pojedynczych spotkań. Gracze mogą obstawiać naprawdę wiele boiskowych sytuacji: kto strzeli bramkę, kto zdobędzie więcej punktów, różnego rodzaju handicapy itp.

Betfan – oferta „na żywo”

Wiele z takich kursów np. kto zdobędzie następnego gema w meczu możliwe są do obstawiania w formie „na żywo”. I tutaj trudno przyczepić się jakoś szczególnie do oferty, którą proponuje Betfan. Bukmacher umożliwia bowiem obstawianie zarówno tych najważniejszych spotkań z punktu widzenia kibiców. Jednak niemało ciekawych spotkań znajdą ci typerzy, którzy poszukują spotkań wartych obstawienia nieco głębiej i posiłkują się przy tym nieco bardziej niszowymi rozgrywkami. Bukmacher udostępnia przyjazne grafiki przy spotkaniach „live” oraz na bieżąco publikuje statystyki ze spotkań. To czego na pewno brakuje to transmisje wydarzeń sportowych. Nie ma się jednak co oszukiwać – zakup praw do transmisji to nie jest najtańsza sprawa (choć i tak potrzeba dużo mniej środków niż w przypadku praw telewizyjnych) i początkujący bukmacher może mieć problem z ich posiadaniem.

Betfan – promocje i bonusy

Zakłady Bukmacherskie Betfan w swojej ofercie mają również promocje. Betfan bonus powitalny jest sztandarową propozycją skierowaną do nowych klientów. Bonus Betfan jest tzw. bonusem od depozytu, czyli gracze na swoim koncie otrzymają równowartość swoich wpłat. Wpłat, bo bonus Betfan dotyczy pierwszych trzech przelewów na konto bukmachera. Otrzymany w Betfan bonus należy oczywiście też obrócić na zasadach zawartych w regulaminie bukmachera Betfan. Kod promocyjny umożliwia natomiast zwiększenie bonusów. Kod promocyjny Betfan należy wpisać w formularzu rejestracyjnym, więc dostępny jest tylko raz.

To jednak nie wszystkie promocje jakimi kusi bukmacher Betfan. Początkowa strategia bukmachera opierała się na proponowaniu graczom gry bez podatku. Oczywiście taka gra na pewno będzie ograniczona w czasie i nie ma się co łudzić, że będzie dostępna przez lata. Inną sprawą jest to, że nie każdy kupon postawiony na zakłady bukmacherskie z oferty Betfan będzie podlegał promocji. Bukmacher dołoży do wygranej wartość podatku tylko do tych kuponów, które będą spełniały regulaminowe zapisy. Można jako pewnik założyć, że takie kupony będzie dość trudno wygrać i bukmacher i tak swoje zarobi. A co jeśli będziemy bardzo często wygrywać „bez podatku”? Można się spodziewać tego, że bukmacher dość szybko nałoży na takich graczy limity i na dłuższą metę taki klient nie doprowadzi do katastrofy finansowej bukmachera Betfan. Opinie o takiej promocji mogą być jednak tylko pozytywne.

Betfan proponuje też swoim graczom tzw. Cashout, czyli możliwość przedwczesnego zamknięcia kuponu, jeszcze zanim wszystkie mecze zostaną rozstrzygnięte na boisku. Na pewno gracze, którzy aktywnie śledzą swoje kupony mogą na tym sporo zaoszczędzić, bo nie ma się co oszukiwać – cashout najczęściej pozwala minimalizować straty. Jaki jest zatem w tym zysk dla bukmachera? Gracz nie jest pozbawiony wszystkich środków na grę i zminimalizowana porażka mniej zniechęca do dalszej gry.

Betfan – portal bukmachera

Wróćmy jeszcze do strony internetowej bukmachera. Betfan nie posiada bowiem punktów stacjonarnych i to właśnie strona internetowa jest jedyną możliwością obstawienia zakładów bukmacherskich. Bukmacher nie posiada aplikacji mobilnej, ale nie można uznać tego za wielką wadę. Strona internetowa na urządzenia mobilne działa bowiem bez najmniejszego zarzutu i dzięki niej można obstawiać zakłady wszędzie tam gdzie jesteśmy. Portal bukmachera Betfan na pewno zdobywa uznanie dzięki efektowi świeżości. Strona jest bardzo czytelna i nie ma na niej nic co mogło odwracać uwagę od zawierania zakładów bukmacherskich. Szata graficzna strony jest bardzo przyjazna, a kolory nie rozpraszają i nie meczą wzroku.

Gracze znajdą na stronie najważniejsze informacje o ofercie kursowej zebrane w sekcji „newsy”. Również tam można przyjrzeć się podstawowym analizom wybranych spotkań. Oprócz tego do dyspozycji graczy są oczywiście statystyki. Nie należy zapominać też o konieczności rejestracji, która jest wymagana wobec wszystkich nowych klientów. Co ciekawe gracze nie muszą podawać numeru swojego konta bankowego, którego wymagają inny bukmacherzy. Nie oznacza to jednak tego, że bukmacher Betfan o tym zapomniał. Po prostu pierwsza wpłata na konto bukmachera musi zostać przeprowadzona poprzez serwis Przelewy24, który umożliwia transfer pieniędzy ze wszystkich banków działających w Polsce. Gracz musi dokonać pierwszego depozytu z konta, którego jest właścicielem. To właśnie na to konto będą trafiały wypłacone pieniądze z wygranych. Kolejnych depozytów gracze mogą dokonywać już innymi sposobami m.in. poprzez karty debetowe czy systemem Blik.