Logo bukmacherzy w Polsce
Totolotek

Zakłady Bukmacherskie Totolotek zaliczane są do tzw. „Wielkiej Trójki” legalnych bukmacherów na polskim rynku. Nie da się ukryć, że o ile STS czy Fortuna nie muszą obawiać się o swoją wysoką lokatę, tak pozycja, którą zajmuje bukmacher Totolotek jest najbardziej zagrożona. Zakłady Bukmacherskie Totolotek osiągnęły bowiem obrót w 2018 roku na poziomie nieco ponad siedmiu procent całego polskiego rynku. Co więcej bukmacherzy z przychodami powyżej 50 milionów euro muszą podawać szczegółowe dane Ministerstwu Finansów. Znane są już te za 2018 rok. Co z nich możemy się dowiedzieć o firmie Totolotek? Bukmacher osiągnął przychód w wysokości ok. 382 milionów złotych. To wynik dużo słabszy od liderów rynku, których przychody można liczyć w miliardach. STS osiągnął przychód w wysokości ok. 2,4 miliardów, a Fortuna ok. 1,7 miliarda. Co najgorsze bukmacher Totolotek zanotował stratę w wysokości 12 milionów złotych

Mimo tego, że wyniki finansowe za 2018 rok trudno uznać za rewelacyjne, to i tak możliwości rozwoju, które ma przed sobą bukmacher Totolotek są całkiem obiecujące. Totolotek Zakłady Bukmacherskie to nadal silna i rozpoznawalna marka. Choćby dlatego, że bukmacher Totolotek obecny jest na polskim rynku od 1992 roku. To zdecydowanie najstarszy, a tym samym najbardziej doświadczony bukmacher w Polsce.

Firma rozpoznawalna jest też dzięki rozległemu sponsoringowi. W 2017 roku bukmacher Totolotek został sponsorem piłkarskiego Pucharu Polski. W przeszłości firma też sponsorowała Lechię Gdańsk, a także podpisywała umowy m.in. z siatkarską Skrą Bełchatów czy koszykarską Legią Warszawa.

Totolotek często mylony jest też z Totalizatorem Sportowym, czyli państwową spółką, która przeprowadza loterie i popularne gry liczbowe jak np. Lotto. Trzeba jednak pamiętać, że są to dwa niezależne podmioty.

Nowy Totolotek? Bukmacher ma nowego właściciela

Totolotek

Zakłady Bukmcherskie Totolotek czeka też mała rewolucja, bowiem na przełomie roku 2018 i 2019 doszło do zmian właścicielskich. Bukmacher Totolotek został przejęty przez niemiecką grupę Gauselmanna, która odkupiła bukmachera z rąk greckiej grupy Intralot, która zdecydowała się na mocniejsze wejście w amerykański rynek.

Pierwsze reformy już zostały wprowadzone. Po pierwsze bukmacher zyskał nowe logo i widnieje w nim charakterystyczne dla niemieckiej grupy słoneczko. Pierwsze zmiany widoczne są również dla tych, którzy zawierają zakłady bukmachera Totolotek przez internet. Portal bukmachera przeszedł bowiem lekki lifting.

Zakłady Bukmacherskie Totolotek – portal i aplikacja

Przede wszystkim zmieniła się nawigacja po stronie, a dzięki temu zawieranie zakładów bukmacher Totolotek online ma być jeszcze szybsze i bardziej intuicyjne. Gracze mogą skorzystać z nowego menu na stronie bukmachera Totolotek. Oferta jest filtrowana w pięciu głównych kategoriach Top (najpopularniejsze zakłady), Live (zakłady „na żywo”), Last Minute (zakłady, które zaraz się zaczną), Dziś (kiedyś: „Totolotek oferta na dziś”) i Jutro (kiedyś: „ Totolotek oferta na jutro”).

Jeśli gracz dokładnie wie jakie dyscypliny sportowe chce postawić może skorzystać jeszcze z takich filtrów jak: Sport, Kraj i Liga. W menu też bardzo szybko przejdziemy do sekcji „wyniki”, w której typerzy mogą sprawdzić rezultaty spotkań, które właśnie się skończyły.

Ciekawą opcją jest możliwość sprawdzania historii i salda zakładów zawieranych stacjonarnie, a żeby móc to zrobić należy połączyć kartę programu lojalnościowego bukmachera z kontem online.

Minusem nowej strony jest to, że część funkcji nadal dostępna jest na starym portalu do którego można się przenieść klikając w odpowiednią ikonkę. I tak na starej stronie można zapoznać się z historią zakładów, zawrzeć eKupon, czy obstawić zakłady tzw. totalizatora – polegające na typowaniu zestawów spotkań przygotowanych przez bukmachera.

Nowa strona zmieniła także nieco szatę graficzną i na pewno gracze będą musieli się do niej przyzwyczaić. Co na pewno cieszy to fakt, że nowa strona jest dużo mniej chaotyczna od swojej poprzedniczki.

Bukmacher zapowiada, że w najbliższym czasie unowocześni też funkcję „Totolotek mobile”, czyli aplikację mobilną. Już teraz jest to jednak mocna strona bukmachera Totolotek. Aplikacja jest bowiem funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Zawieranie zakładów bukmacherskich zarówno tych przedmeczowych, jak i „na żywo”, a nawet zakładów na sport wirtualny nie stanowi najmniejszego problemu.

Bukmacher Totolotek – oferta kursowa

Nowy właściciel bukmachera zmienił także nieco listę kursową dostępną na stronie Totolotek. Oferta składa się z większej liczby dyscyplin i dobija już do 30, czyli do porównywalnej ilości z największymi ofertami na rynku. To co zmieniło się jednak najbardziej to oferta „na żywo”. Jak zapewnia bukmacher to już ponad 40 tysięcy zakładów „na żywo” miesięcznie i ma to być rekord wśród dostępnych legalnie w Polsce bukmacherów. Samo obstawanie spotkań „live” nie odbiega standardami od tego co proponują konkurencyjne firmy. Bukmacher nie ma jeszcze natomiast praw do pokazywania wydarzeń sportowych na swojej stronie czy poprzez aplikację „Totolotek mobile”. Jednak zapowiada, że wkrótce nabędzie takie prawa.

W ofercie Totolotka znajdziemy również zakłady na e-sport i zakłady specjalne związane m.in. z polityką. Nie stanowią one jednak najważniejszej pozycji w ofercie bukmachera.

Totolotek online uruchomił również funkcję Cashout, która pozwala na to, żeby gracze zamknęli swój kupon jeszcze przed rozstrzygnięciem ostatniego meczu ze swojego kuponu.

Totolotek – punkty stacjonarne

W 2019 roku bukmacher mógł się pochwalić ok. 250 lokalami bukmacherskimi z szyldem Totolotek. Punkty również przejdą metamorfozę. Według zapowiedzi właścicieli bukmachera do 2020 roku wszystkie punkty zmienią swoje oblicze i będą jeszcze bardziej przyjazne graczom. Poza nowym wyglądem, umeblowaniem czy choćby nowym szyldem - lokale bukmacherskie Totolotka mają też nieco zmienić sposób przyjmowania zakładów bukmacherskich. W każdym punkcie będą bowiem dostępne terminale bukmacherskie, które ułatwią zadanie graczom. Terminale bukmacherskie będą posiadały oprogramowanie, które do złudzenia będzie przypominać stronę internetową bukmachera. Bez kontaktu z pracownikiem bukmachera będzie można nie tylko sprawdzić wyniki, odebrać wygrane, ale też oczywiście postawić zakład bukmacherski. Kiedy można przyjść do punktu stacjonarnego bukmachera Totolotek? Godziny otwarcia są publikowane na stronie internetowej bukmachera, bo przy tak dużej licznie punktów ciężko jest ujednolicić godziny pracy.

Bukmacher Totolotek – bonus powitalny

Oferta powitalna tak jak w przypadku większość firm bukmacherskich przyznawana jest w wysokości pierwszej wpłaty na konto bukmachera Totolotek. Bonus taki należy oczywiście obrócić na warunkach wskazanych przez bukmachera w regulaminie bukmachera Totolotek. Bonus to na pewno dobra okazja, żeby zapoznać się z ofertą bukmachera Totolotek. Kod promocyjny jeszcze zwiększa te możliwości, bo gdy go użyjemy na koncie bonusowym lądują większe środki. Kod promocyjny Totolotek można znaleźć m.in. w mediach społecznościowych bukmachera Totolotek. Kod promocyjny należy wpisać w formularzu rejestracyjnym. Kod promocyjny Totolotek może być zatem użyty tylko raz.

Oprócz tego bukmacher proponuje udział w programie lojalnościowym (do wygrania m.in. darmowe zakłady) oraz zwiększa wygrane przy zawieraniu kuponów akumulowanych.

Totolotek Zakłady Bukmacherskie – wpłaty i wypłaty

Żeby szybko i bezpiecznie wpłacić pieniądze na konto bukmachera można skorzystać z serwisów Dotpay i Tpay, a tym samym w ekspresowy sposób zrealizować transfer środków na grę z ok. 30 banków. Klienci Totolotka mogą przelać pieniądze na swoje konto również przy pomocy platformy Skrill, kart MasterCard, Visa czy Paysafecard, które są dostępne m in. w salonikach prasowych.

Wypłaty środków realizowane są w dni robocze o godzinie 12. Zarówno wpłaty jak wypłaty przeprowadzane są bez prowizji.